Тотнъм 3-2 Брентфорд: Спърс скочи в челната четворка след трилър с пет гола, след като Дестини Удоги, Бренан Джонсън и Ричарлисън постигнаха страхотен удар през второто полувреме
Снимка: dailymail.co.uk
Daily Mail | 2024-01-31 | 01:51:21

"Казах му, че той вероятно не е отбелязал достатъчно голове през последните няколко години, така че трябваше да копира моето празнуване", разкри след това Мадисън и след това двамата играчи пренесоха враждата си в социалните медии.

Обратно на терена играчите нахлуха и се караха и когато Спърс отговориха с три гола за девет минути в началото на второто полувреме, те неизбежно подтикнаха своите противници.

Бренън Джонсън се радваше да хвърли празника на стреличката обратно в лицето на Нийл Маупай

Тотнъм отвърна на удара в рамките на десет минути от второто полувреме за обръщане на играта

Maupay троли празнуването на запазената марка на Джеймс Мадисън след откриването

Вашият браузър не поддържа iframes.

И когато нервите се разгоряха при последния съдийски сигнал, местният дисководей вдигна всичко отново нагоре, като изпълни мелодията на тема дартс.

Беше напълно абсурдно и леко забавно, но проблемът на Тотнъм беше, че през по-голямата част от мача всичко това работеше много в полза на Брентфорд.

Гостите водеха с 1-0 на полувремето и можеха да са по-напред.

Имаше предупреждения на почивката и гол на Мадс Роерслев, отсъден за много тясна засада преди откриващия гол, започнат и завършен от Маупай, който спечели топката на половината път и се насочи напред към наказателното поле, за да се увери, че е на отскочилата топка, когато Гулиелмо Викарио парира удар на Тони.

„Изгубихме фокус“, каза Постекоглу. „Бях малко разочарован от неспособността ни да останем дисциплинирани. Твърде много спирания и тръгвания. Това донякъде играе в ръцете им, много стандартни фигури и хвърляния.

„Прекарахме повече време в разговори със съдията, отколкото в игра. Просто трябваше да се върнем към това, което е важно за нас.

„Излезте и просто играйте нашия футбол. И си помислих, че го направихме, и за това заклинание от 25-30 минути реших, че сме изключителни.“

Що се отнася до цялото блъскане и блъскане, и вятъра Постекоглу добави: „Не съм фен на това, не харесвам цялата бравада, натискайки хората наоколо. Ако сте толкова смели за нещата, моите играчи и техните играчи, влезте в клетка на UFC и ще видя колко са смели. Ние сме там, за да играем футбол.“

Босът на Спърс се радваше на незабавна награда за две промени, направени през интервала, изпращайки Пиер-Емил Ходжберг и Джонсън . Неговият отбор избухна в живот с три гола в размазване в началото на второто полувреме.

„10-минутно затъмнение“, според Шефът на пчелите Томас Франк. „Десет големи минути и това е много разочароващо, защото първото полувреме беше почти перфектно.“

Удоги изравни, свързвайки се с Тимо Вернер отляво. Итън Пинок блокира първия му опит, но Удоги форсира рикошета покрай вратаря Марк Флекен на близката греда.

Деян Кулусевски отпразнува гола на Джонсън, докато Тотнъм се върна към него

Ричарлисън направи 3-1 за домакините, за да продължи скорошния си подем във формата

Само 72 секунди по-късно Джонсън изстреля Тотнъм напред след още един взрив на темпото от Вернер, който проби отляво и внесе открит гол за резервата, който не можеше да пропусне.

„Беше странно игра", каза Джонсън. „Очаквахме това, което щеше да се случи. За тях да получат стандартни положения и да изиграят труден мач, а ние си паднахме през първото полувреме. Бяхме вбесени от някои от техните играчи. Второто полувреме просто трябваше да поемем дълбоко дъх и да играем нашия футбол.“

Джонсън изплези език и посегна към дартса, докато празнуваше в лица на играчи на Брентфорд. Същото направи и Ричарлисън, когато направи 3-1. Този път Удоги причини повредата, пробивайки Пчелите с мощно бягане и Мадисън бе блокирал удар, преди Ричарлисън да намери мрежата през краката на Нейтън Колинс.

Това беше седми гол в седем мача във Висшата лига за бразилеца. Брентфорд изглеждаше съкрушен. Те се поклащаха за момент, сякаш щяха да се поддадат, и след това предизвикаха впечатляващ отговор.

Тони можеше да вкара хеттрик. През първото полувреме имаше шанс, водещ до гол на Маупай и удар с глава от пряк свободен удар, който беше поставен твърде близо до Викарио и спасен.

Бразилецът беше друг, който успя да направи точка от празнуването на дартс

Destiny Удоги отбеляза точно след почивката, за да върне Спърс на ниво

Ударът на Удоги дойде при перфектно време, като Брентфорд стоеше стабилно до почивката

Ричарлисън вкара чудесен удар над вратаря, но не беше зачетен

След това, докато Брентфорд отвръщаше от 3-1 надолу, той се приближи със свиреп удар от ъгъл и след това пропусна нов отличен шанс. Имаше само вратаря, който трябваше да победи, когато Тони получи топката, но той се извъртя наляво и надясно, хвърляйки манекени в търсене на по-добър ъгъл и накрая нанесе удар встрани.

Той обаче не направи грешка, когато Удогие развали изключителна лична демонстрация с необяснима загуба на концентрация. Тони се връщаше назад от засада, когато Удоги му даде топката.

Този път, с цялото време на света, той победи Викарио. Голът добави опасност, но заключителните етапи бяха неуредени, осеяни с допълнителни прекъсвания и Тони не успя да завърши с удвояване.

Шандън Баптист беше най-близо до изравняване , удар от воле, който спаси Викарио и Спърс взеха точките.

Брентфорд може да извлече много положителни неща от представянето и начина, по който направиха живота неудобен за техните домакини, но те се изплъзнаха опасно близо до опасността, само на четири точки от зоната на отпадане и след Манчестър Сити.

Източник: dailymail.co.uk